Přehled zajímavých článků za leden 2020

Vážení partneři,
Přináším vám další přehled článku ze světa affiliate, SEO a obecně on-line marketingu.

ČLÁNKY Z ČESKO – SLOVENSKA

Doporučení zdrojů a setkání v digitálním marketingu v roce 2020

https://blog.faborsky.cz/doporuceni-zdroju-a-setkani-v-digitalnim-marketingu-v-roce-2020/

Rok 2020 se nám krásně rozjíždí. Plánujete i v tomto roce navštívit nějakou off-line akci a dozvědět se tak nejnovější informace a potkat staré známé? Pak vám určitě bude nápomocen článek od Jindry Fáborského z Marketing Mineru o chystaných akcích na tento rok. Věřím, že si vyberete.

Awin report 2020 - nejzajímavější novinky ze světa e-commerce

https://ehub.cz/blog/post/awin-report-2020-nejzajimavejsi-novinky-ze-sveta-e-commerce

Affiliate síť Awin právě vydala svou pravidelnou výroční zprávu. S kolegy v eHUBu jsme pro Vás připravili stručný přehled toho nejdůležitějšího z tohoto reportu.

Dělejte SEO ještě efektivněji s rozšířením pro Chrome od ContentKingu

https://www.contentking.cz/blog/rozsireni-pro-chrome

Tipy na práci s rozšířením do Chrome od ContentKingu, abyste dělali SEO ještě efektivněji si můžete přečíst v článku od Veroniky Martošové z ContentKingu. Doporučují 2 z 5 SEO konzultantů.

Contentking nástroj

Studie: Třetina českých e-shopů má bezpečnostní problémy!

https://www.reshoper.cz/datablog/studie-tretina-ceskych-e-shopu-ma-bezpecnostni-problemy/

Velice obsáhlý, ale důležitý článek o bezpečnosti webu od Vládi Smitka z Lynt service vyšel na stránkách Reshoper. Je primárně určen pro eshopaře, ale informace z článku využijete i u vašich webů.

Co si pohlídat při přechodu na HTTPS?

https://jakdelatseo.cz/checklist-pro-prechod-z-http-na-https/

S bezpečností souvisí i přechod na https. Pokud své weby ještě nemáte na https, měli byste už opravdu co nejdříve začít. Nebo s vámi bude amen. :) Co všechno si pohlídat při přechodu z http na https sepsal SEO konzultant Jaroslav Hlavinka ve svém článku. Je toho opravdu hodně. Nicméně vše rozdělil do tří kategorií musíte, měli byste a zvažte. Takže je na vás, co zvážíte a co opravdu uděláte.

Google přidal do nové Search Console nástroj na odstranění výsledků

https://404m.com/2020/02/02/google-pridal-do-search-console-nastroj-na-odstraneni-vysledku/

Pokud jste vypustili do světa obsah, který jste z nějakého důvodu nechtěli, můžete nově využít v Search Consoli nástroj na odstranění url z výsledků vyhledávání. Naleznete ho v levém menu v části index.

SEO zraz 2020 z pohľadu Visibility: Veľké zhrnutie

https://visibility.sk/blog/seo-zraz-z-pohladu-visibility/

Přehledné a obsáhlé shrnutí ze slovenského SEOzrazu, který se konal 10. února v Bratislavě si přečtěte na blogu agentury Visibility. Určitě narazíte na tipy, které se vám budou hodit.

SEOzraz Bratislava 2020

WPA SEO Auto Linker – inteligentní plugin pro automatické prolinkování na WordPressu

https://linki.cz/wpa-seo-auto-linker-plugin-wordpress/

Na šikovný plugin pro automatické prolinkování na Wordpressu upozornil Zdeněk Dvořák alias Linki.

Trendy v PPC pro rok 2020

Trendy v PPC pro rok 2020

Pokud při své propagaci používáte PPC reklamu třeba vás budou zajímat trendy v PPC pro rok 2020, který vyšel na stránkách agentury eVision.

ČLÁNKY ZE ZAHRANIČÍ

The Hottest Affiliate Marketing Trends of 2019

https://stmforum.com/whats-working-2019/

Nejlepší světové fórum o affiliate marketingu STM právě vydalo svůj pravidelný report What's working in Affiliate Marketing 2019. V reportu najdete pohled na affiliate marketing z řad největších affiliate publisherů, ecommerce specialistů a affiliate sítí.

STM Report 2019

How to Scale Organic Traffic (Without Writing a Million Blog Posts)

https://cxl.com/blog/scale-organic-traffic/

Dlouhý, ale výživný článek o tom, jak škálovat organickou návštěvnost, aniž byste museli psát milión článků sepsal SEO konzultant Kevin Indig. Myslím, že to pro vás bude zajímavé čtení s mnoha radami, které využijete.

User Experience

https://www.nickkolenda.com/user-experience/

Opravdu obsáhlý článek o UX s mnoha obrázky, takže vlastně ani moc nemusíte umět anglicky. Pokud chcete vylepšit své webové prezentace a udělat je jednodušší pro své uživatele, kteří se vám poté odmění vyšší konverzností, tak si prostudujte článek s příznačným nadpisem User Experience. Navíc si celý článek můžete jednoduše stáhnout do pdf a po vytištění třeba připíchnout na nástěnku, abyste ho měli neustále na očích při tvorbě webů.

How to Build an Email List Fast and for Free — My Secrets to Reaching 270k+ Subscribers

https://youtu.be/Ec9nqdwIjQI

Jak z reportu „What's working in Affiliate Marketing 2019“ z STM fóra plyne, největší návrat aktuálně zažívá email marketing. V tomto krátkém videu se Neil Patel podělil s tipy, jak si vybudovat emailovou databázi. Tu pak můžete využít pro svůj email marketing.

Classic blue

What Is the Pantone Color of the Year and Why Is It Important?

https://visme.co/blog/pantone-color-of-the-year/

Víte jaká je barva roku 2020? Ne? Tak si poznamenejte tyto čísla 19-4052. A proč je to důležité a jak tuto informaci můžete využít ve vašem businessu, to se dozvíte v tomto článku.

Individuální školení online marketingu v Brně

Pozvánka na pravidelná školení online marketingu pro všechny začínající e-shopisty a podnikatele. Víme, že pojem online marketing je hodně rozšířený, ne však každý si dovede v ucelené formě představit, co vše obnáší vytvoření marketingové strategie nebo správné nastavení a vytvoření kontrolních mechanismů.

Více o školení online marketingu.

Autor článku

Jan Ptáček

Jan Ptáček

Affiliate manager
honza@ehub.cz

Jan has been working at eHUB.cz since 2019, before, he led the affiliate network eRetail.cz and has been working in the world of affiliate marketing since 2015. Don't hesitate to contact Jan with any further questions.

Další články

Jak se daří nám a Publisherům – aneb pár čísel za červenec

Přehled dat za červenec 2020. Zajímá vás jaké je nejvyšší provize, affiliate programy s největším růstem a kolik si vydělali nejlepší partneři?

Continue reading

Affiliate program Bonami CZ přechází do eHUBu! Jak to bude probíhat?

Affiliate program Bonami CZ míří do eHUBu. Co potřebujete vědět? Všechny důležité informace na jednom místě.

Continue reading

Přehled vzdělávacích článků za červenec 2020

Další várka článků, podcastů a videí, které jsme vybrali v průběhu června a července a které vám, doufáme pomohou ve vašem affiliate snažení.

Continue reading

Komentáře