Ukončení kampaně Nakupvakci

V prosinci jsme se museli rozloučit s jednou z nejstarších kampaní, kterou jsme v eHUBu měli – s Nakupvakci.cz. Jak se budou řešit provize, které nám tento inzerent dluží a pravděpodobně je už nikdy nezaplatí?

Ondřej
02.01.2017
blog picture

V prosinci jsme se museli rozloučit s jednou z nejstarších kampaní, kterou jsme v eHUBu měli – s Nakupvakci.cz. Dohledal jsem v emailové komunikaci, že první jednání o spolupráci proběhly už v lednu 2011, takže jsme pro tento slevový portál provozovali affiliate kampaň skoro 6 let. Ve středu 14. prosince 2016 ale provozovatel stáhl z webu všechny nabídky a skrze média se poměrně rychle rozšířila zpráva o krachu. Přímo na webu Nakupvakci.cz se pak objevila zpráva, že společnost Garuma s.r.o. (provozovatel) musela po 6 letech ukončit svojí činnost s kumulovanou ztrátou 45 mil. Kč.

Zažili jsme za ty roky krach (nebo jinou formu neplánovaného konce spolupráce) s řadou dalších slevových portálů a některé byly z pohledu eHUB i „dražší“. Na blogu konkurenční sítě se objevila obava, že jiné sítě (které třeba nemají kreditový systém) nevyplatí svým partnerům provize dlužné ze strany zkrachovalého inzerenta. Všechny schválené provize z řádně dokončený/zaplacených objednávek byly našim partnerům vyplaceny bez ohledu na to, jakou částku nám zůstal slevový portál Nakupvakci dlužen! Sice z toho pro eHUB plyne jednoznačná ztráta, ale vnímáme to jako úděl provozovatele affiliate sítě. Snažíme se mít podmínky s inzerenty nastavené co nejbezpečněji pro všechny strany, ale na provize našich partnerů to nebude mít nikdy vliv!

Ondřej Hájek
Founder

Další články

blog picture
30.11.2023 Rubrika
Co je Google CSS a proč je dobré mít partnera s tímto typem propagace
V posledních měsících velmi diskutované téma. Jak využít CSS v affilu? A hodí se pro každého? Přečtěte si v následujícím článku, který jsme připravili ve spolupráci s Kristýnou Gröbnerovou ze Srovnáme.cz.
blog picture
22.11.2023 Rubrika
Svět bez cookies aneb současné trendy v měření konverzí na internetu
Jak se vyvíjí svět trackingu a jak do toho promlouvá ochrana soukromí uživatelů? Je čeho se obávat? A jak na aktuální změny můžeme reagovat? Přečtěte si následující článek.
blog picture
09.11.2023 Rubrika
Jak se daří nám a Publisherům – aneb pár čísel za říjen
Přehled dat za říjen 2023. Zajímá vás jaká je nejvyšší provize, affiliate programy s největším růstem nebo kolik si vydělali nejlepší partneři?

Chcete něco podobného?

Zaregistrujte se.