Nové uživatelské prostředí pro Publishery

Tak jsme se všichni dočkali! Vlastně poprvé od spuštění naší sítě v roce 2010 jsme nasadili kompletně nové uživatelské prostředí pro Publishery (PM). Je to součást dlouhodobého procesu, který začala loni nasazením nového uživatelského prostředí pro Advertisery (AM) a následoval novým webem. Ale nejedná se jen o design a přehlednost, po technické stránce postupně odstavujeme jednotlivé části systému PAN, na kterém naše síť od začátku běžela.

Nejprve jsme koketovali s myšlenkou, že přejdeme na jinou platformu. Prvně už v roce 2012, kdy bylo přirozenou volbou HasOffers. Po několikatýdenním testování jsme ale dospěli k závěru, že bychom si výrazně od PANu nepomohli – systém bylo komplikované přizpůsobit naším potřebám (třeba z hlediska účetnictví vůči inzerentům) a tak bychom stejně potřebovali vlastní část systému, která by si z HO musela tahat data přes API. Pravda je, že v tuto chvíli je HO zase už někde jinde. Nicméně, my jsme se chtěli odlišit - HO u nás používá řada jiných sítí. Testovali jsme celou druhou polovinu roku 2016 systém CAKE, který je aktuálně považován celosvětově za nejlepší platformu pro provoz affiliate sítě. Už v tu chvíli začalo vznikat nové prostředí pro Publishery, protože CAKE měl zůstat pouze jádrem systému. Nicméně, ani CAKE se nám (za ty peníze) neosvědčil, a tak padlo definitivní rozhodnutí, že půjdeme zcela vlastní cestou. Nějaké ty zkušenosti jsme za ty roky nasbírali. :) Hlavním důvodem je možnost se přizpůsobit a vyjít (rychle) vstříc jak potřebám inzerentů, tak partnerů. Jakoukoliv externí aplikaci bychom používali, možnost editace prostředí by nás vždy omezovala. Takže teď se třeba těšíme na nasazení nového modulu pro práci s XML feedy, který je čistě v naší režii.

Samotné prostředí pro Publishery budeme dále zdokonalovat i rozšiřovat. Pokud Vás napadne nějaké vylepšení, které by Vám zjednodušilo práci, neváhejte nás obratem kontaktovat. Nemohu slíbit, že vyjdeme vstříc ve všech případech, ale pokud to bude jen trochu dávat smysl, rádi to uděláme. Nově je to pro nás maličkost a máme po těch letech upřímně radost, že vám tyto přání můžeme splnit.

Autor článku

Ondřej Hájek

Ondřej Hájek

Spolumajitel
hajek@ehub.cz

Další články

Přehled vzdělávacích článků za září 2021

Tipy na zajímavé zdroje informací za srpen až září

Continue reading

Jak se daří nám a Publisherům – aneb pár čísel za srpen

Přehled dat za srpen 2021. Zajímá vás jaké je nejvyšší provize, affiliate programy s největším růstem nebo kolik si vydělali nejlepší partneři?

Continue reading

Affiliate program ATAN.cz přechází pod křídla sítě eHUB

Pokud promujete nábytek ATAN.cz zbystřete, od 1. října 2021 přejde affiliate program kompletně pod správu sítě eHUB

Continue reading

Komentáře